Jelenia Góra,

sobota, 1 maja 2021

Propozycja remontu torowiska. Propozycja wznowienia sezonowych połączeń kolejowych do Leśnej w wakacje 2021r.


Od: Adam Fularz 
Temat: Propozycja wznowienia sezonowych połączeń kolejowych do Leśnej w wakacje 2021r.Propozycja naprawy torowiska kolei w m. Leśna. 

Propozycja wznowienia sezonowych weekendowych połączeń kolejowych do Leśnej w wakacje 2021r.Urząd Miejski w Leśnej
Rynek 19, 59-820 Leśna

Szanowni Państwo,
Wydawnictwo jest przekonane o możliwości wznowienia przewozów pasażerskich- początkowo jako atrakcji turystycznej, obsługiwanych sezonowo- - przynajmniej w weekendy- do stacji Leśna. Możliwe byłoby połączenie przyspieszone Leśna- -Lubań- Jelenia Góra z czasem przejazdu 1 godz. 25 minut.

Kursowałyby tutaj autobusy szynowe w bezpośredniej relacji do Jel. Góry. Docelowo, linia poc. regionalnych kursowałaby w relacji Leśna- Jelenia Góra. Początkowo możliwe byłyby jedna- dwie pary połączeń pasażerskich dziennie, lub tylko w weekendy, w sezonie turystycznym. Pociągi- od Lubania- pomijałyby przystanki pośrednie na trasie, aby osiągnąć czas przejazdu Leśna- Jel. Góra na poziomie np. 73 minut na całej trasie. Odcinek torowiska do Leśnej musiałby być naprawiony. W regionie niedawno odbudowano  kilka linii kol., w tym- do Trzebnicy czy Harachowa.

Proszę o opinię samorządu w tej sprawie. Czy są szanse uporządkowania dworca kolejowego w Leśnej i naprawy peronów pasażerskich? Po uporządkowaniu tego terenu możliwy jest przejazd promocyjny autobusu szynowego. Z czasem dodanoby opuszczane zapory na przejazdach dróg i kolei. 

Chcę przynajmniej przypomnieć że ten projekt jest możliwy. Początkowo autobusy szynowe kursowałyby raz czy dwa razy dziennie tylko latem w weekendy. Zbudowanoby odcinek torowiska dla przewoźników towarowych na północ, do kamieniołomu bazaltu w Ciasnocie. Gmina jest zobowiązana do opracowywania planów transportowych i także to torowisko kolei dodanoby do planu. Zaplanowanoby tymczasowe torowisko przez granicę do m. Jindrichovice pod Smrkem. Wynajęty konsultant sporządziłby plan toru kolei do m. Jindrichovice. 

Pozdrawiam


--
--

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz