Jelenia Góra,

piątek, 23 kwietnia 2021

lIst do redakcji: Dziś rusza rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla urodzonych w 1972 roku

Redakcja publikuje otrzymany list z uwagami redakcji:
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności prawnej za informacje podane poniżej ponieważ przekazuje zastrzeżenia prawne:

Pracownicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zachęcają  do szczepień na grypę nowatorskim produktem medycznym o którym wiadomo że białko szczytowe typu S, białko kolczaste przenika barierę krew- mózg i jest podobne do zagnieżdżonej komórki jajowej kobiety. Jeśli kobieta zajdzie w ciążę, istnieje ryzyko że - skoro za pomocą skwalenu wytwarzana jest reakcja alergizująca na białko spajk, białko kolczaste, a jest ono łudząco podobne do zagnieżdżonej komórki jajowej, to limfocyty mogą się pomylić i usuwać próby zagnieżdżenia się jaja w ciele kobiety, powodując bezpłodność. 

Zachęca się ludność do udziału w testach klinicznych produktu, podczas gdy jest to zmiana kodu genetycznego rna komórki. Zmieniany jest komórkowy rna i wprowadzany jest poniższy ciąg kwasu rybonukleinowego jak w załączeniu. 

Jest to zmiana genomu komórkowego.Jest to test innowacyjnej metody zmiany genomu komórkowego dokonywany na mieszkańcach jurysdykcji RP których zachęcono. Proszę zwrócić uwagę że nie jest to zwykła szczepionka, a testy kliniczne z tego co słyszałem, zakończą się za rok. Nie wiem czy osoby które nie muszą, powinny podejmować ryzyko zmiany swojego genomu na ciąg RNA który jest objęty patentem (patent-pending) należącym do instytutu badającego choroby ptactwa. .

Dodam że nie znam się na tym, nie śledzę tematu, na zdobycie tych informacji tu przedstawionych poświęciłem 15-30 minut czasu. Młode kobiety chcące mieć dzieci wg mnie powinny być ostrożne z tym testem klinicznym wykonywanym na sobie samych. 

Adam Fularz

Załączniki

Legenda do załącznika jaki ktoś przesłał do redakcji z rosyjskim opisem:
  • Zielony: putatywny 5' UTR
  • Zielony: początek kodonu
  • Żółty: peptydy sygnałowe
  • Pomarańczowy: region kodowania białka szczytowego S znanego też potocznie jako białka kolczastego spajk
  • czerwony: koniec kodonu
  • purpurowy: 3' UTR
  • Niebieski: początek regionu polyA (niekompletny)

Opis co zachęca KPRM aby mieszkańcy jurysdykcji Rzeczp. Polska sobie wszczepili do łańcuchów komórkowych ich komórek w ich ciele:

Białko szczytowe S (ang. Spike protein) (P0DTC2)

Rysunek 1. Zdjęcie struktury białka o PDB ID 6lvn.(źródło rysunku poniżej opisu)
Jedno z białek strukturalnych, tworzących zewnętrzną otoczkę wirusa, składające się z 1273 aminokwasów, kodowanych przez gen S. Spike protein składa się z trzech podjednostek: S1, S2 oraz S2', których głównym zadaniem jest wiązanie receptora na powierzchni komórki gospodarza.  Spike protein S1 inicjuje infekcję poprzez przyłączenie wirionu do błonu komórkowej, poprzez interakcję z receptorem gospodarza. Wiązanie z ludzkim receptorem ACE2 i internalizacja wirusa do endosomów komórki gospodarza indukuje zmiany konformacyjne w Glikoproteinie S (ang. spike glycoprotein). Wykorzystuje także ludzki TMPRSS2 do primowania w ludzkich komórkach płuc, co jest niezbędnym etapem w procesie przedostania się wirusa do wnętrza komórki. Spike protein S2 działa jako wirusowe białko fuzyjne klasy I, pośrednicząc w fuzji wirionu i błon komórkowych. Stany konformacyjne białka zmieniają się w trakcie procesu fuzji. Wyróżnić można trzy stany konformacyjne: stan białka natywnego przed fuzją, stan przejściowy oraz stan konformacyjny po fuzji, z wyraźnym motywem hairpin. Prawdopodobnie utworzenie tego motywu sprzyja fuzji komórek wirusowych.  Spike protein S2′ działa natomiast jako wirusowy peptyd fuzyjny, który jest demaskowany po rozszczepieniu S2 po endocytozie wirusa.

wg https://bioinfo.imdik.pan.pl/coronavirus-service/mesmerize/budowa-sars-cov-2/

Inne informacje zebrane:

Żołnierze z USA, sądząc po pierwszej stronie wyników dla wyszukiwania :"skwalen" w wyszukiwarce bing, rozwinęli choroby autoimmunologiczne po kontakcie z tą substancją, w treści wyników wyszukiwania znalazłem ten fragment tekstu, z pewnością mocno wyolbrzymiający fakty, ale chyba wymagający uwagi : " Żołnierze amerykańscy rozwinęli rozmaite choroby autoimmunologiczne po szczepionkach ze skwalenem."

por. https://www.bing.com/search?q=%22skwalen%22&go=Wyszukaj&qs=n&sp=-1&pq=%22skwalen%22&sc=8-9&sk=&cvid=60E06FCF573C45BCBF3383E73F8B1B83&first=11&FORM=PERE


Proszę przy okazji tego wniosku- znaleźć dla siebie odpowiedź na pytanie- czy białko szczytowe, białko kolczaste (z angielska zwane białkiem typu spike):

- wprowadzone do cytoplazmy komórkowej za pomocą nanocząsteczek-

- czy to białko kolczaste jest objęte patentem (patent- pending) i jakie konsekwencje ekonomiczne dla zaszczepionych będzie miał fakt iż część kodu RNA w cytoplazmie ich komórek ciała będzie opatentowana? Czy będą oni musieli w związku z tym ponosić opłaty tantiem praw autorskich tytułem tego fragmentu ich kodu genetycznego? Redakcja zwraca uwagę że białko kolczaste jako fragment większego kodu informacyjnego RNA jest już opatentowane pod numerem EP3172319A1:

"Wirus koronowy został opatentowany i zarejestrowany w Europejskim Urzędzie Patentowym pod numerem EP3172319A1. Patent jest w posiadaniu Instytutu Pirbrighta.(...) "

por. https://www.bing.com/search?q=koronawirus+patent&qs=AS&pq=koronawirus+patent&sc=1-18&cvid=3C8CC55DA817461EA2DD14DE6C3D6D51&FORM=QBRE&sp=1&ghc=1


- czy to białko kolczaste ma możliwość replikacji wewnątrz błony komórkowej niczym pełny genom RNA wirusa, 

-czy też jest pozbawione możliwości replikacji poprzez usunięcie fragmentu fragmentu RNA odpowiedzialnego za replikację wirusa?


I teraz pytanie moje, jako kompletnie nieobeznanego z tym tematem wydawcy:

- Nie rozumiem, czy coś stoi na przeszkodzie, aby białko kolczaste, wprowadzone do cytoplazmy komórkowej za pomocą nanocząsteczki, dobrało sobie pasujący mu element genomu RNA spośród różnych fragmentów RNA właściciela powstałych poprzez translację DNA właściciela na fragmenty łańcuchów rna obecne w cytopazmie komórkowej, i się samo replikowało? 

-O ile się nie mylę, istnieje rozbieżność w twierdzeniach blogerów oraz wyjaśnień Ministerstwa Zdrowia. 


Powód zadania pytania:

W odpowiedzi na list osób zaniepokojonych kwestią po części przymusowej zmiany genomu ludzkiego drogą wprowadzenia białka kolczastego typu spike, Ministerstwo Zdrowia opublikowało wyjaśnienia, gdzie objaśnia, że wprowadzone białko kolczaste będzie mogło się replikować, namnażać niczym pełen koronawirus z białkiem kolczastym (typu spike). Jeden z blogerów (blog Naukowy Bełkot) w materiale video z grudnia roku 2020- sądził że tak się nie stanie.


Zaznaczam że do zadania pytania przygotowywałem się jedynie ok. 30 minut, nie mając z tym tematem wcześniej jakiegokolwiek zawodowego kontaktu. 


Z wyrazami szacunku,

Adam Fularz 

wydawca prasowy

Polish News Agency - Wieczorna.pl sp. z o.o.

Dol.Ziel. 24a, Ziel. Góra


List z KPRM


---------- Forwarded message ---------
Od: cirpress cirpress <cirpress na serw. kprm.gov.pl>
Date: pt., 23 kwi 2021 o 06:15
Subject: Dziś rusza rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla urodzonych w 1972 roku
To: newsroom


Dziś rusza rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla urodzonych w 1972 roku

Od 23 kwietnia wszyscy 49-latkowie mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Od północy możesz zarejestrować się online, a od godz. 6:00 rano – dzwonić na bezpłatną infolinię 989. Już dziś zgłoś swoją gotowość, by otrzymać termin i miejsce szczepienia. Od następnego tygodnia ruszy rejestracja dla kolejnych roczników.

Zarejestruj się na szczepienie bez wychodzenia z domu!

Masz 4 podstawowe sposoby, żeby zapisać się na szczepienie. Jeżeli jesteś zainteresowany rejestracją:

·       zadzwoń na bezpłatną infolinię 989,

Zarejestrować możesz się osobiście lub może zrobić to za Ciebie ktoś bliski z rodziny. Do zapisu potrzebujesz nr PESEL. W ten sposób zarejestrujesz również swoich rodziców czy dziadków. Wystarczy posiadać nr PESEL bliskiej osoby. Pamiętaj, że numer telefonu kontaktowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, to dostaniesz SMS na swoją komórkę, z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia.

·       wyślij SMS – o treści „SzczepimySie" na numer 880 333 333,

Wysyłając wiadomość SMS, połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Oba numery prowadzą do tego samego systemu. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie nr PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji – na dobę przed zaplanowanym szczepieniem – otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, infolinia oddzwoni do wszystkich osób, które wyślą SMS w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

·       dokonaj e-rejestracji na stronie głównej pacjent.gov.pl – zalogujesz się Profilem Zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód),

Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej Twojego adresu. W przypadku niedogodnego terminu albo miejsca szczepienia masz możliwość dokonania zmiany. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem system przypomni Ci o szczepieniu.

W przypadku braku Profilu Zaufania, w celu rejestracji szczepienia, skontaktuj się z infolinią NFZ 989 lub bezpośrednio z wybranym punktem szczepień.

·       skontaktuj się z punktem szczepień – najlepiej telefonicznie.

Numery do punktów szczepień znajdziesz m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. Najlepiej więc zapisz się zdalnie.

Harmonogram zaplanowanych kolejnych rejestracji:

·       24 kwietnia – rocznik 1973,

·       26 kwietnia – roczniki 1974-1975,

·       27 kwietnia – roczniki 1976-1977,

·       28 kwietnia – roczniki 1978-1979,

·       29 kwietnia – roczniki 1980-1981,

·       30 kwietnia – roczniki 1982-1983,

·       1 maja – roczniki 1984-1985,

·       3 maja – roczniki 1986-1987,

·       4 maja – roczniki 1988-1989,

·       5 maja – roczniki 1990-1991,

·       6 maja – roczniki 1992-1993,

·       7 maja – roczniki 1994-1996,

·       8 maja – roczniki 1997-1999,

·       9 maja – roczniki 2000-2003.

Jeśli nie zgłosiłeś się w dniu, kiedy startowała rejestracja dla Twojej grupy wiekowej – nic straconego! Będziesz mógł to zrobić później, w dowolnym terminie.

Przyspieszona rejestracja dla osób, które zgłosiły wcześniej wypełniły formularz

Od stycznia do marca 2021 r. na stronie gov.pl/szczepimysie dostępny był formularz, przez który można było zgłosić chęć przyjęcia szczepionki.

Osoby w wieku 30-39 lat, które ten formularz uzupełniły, otrzymają możliwość rejestracji już 28 kwietnia. Z kolei 4 maja z tego przywileju będą mogły skorzystać osoby w wieku 18-29 lat.

Rząd zapewnia większą elastyczność w realizacji szczepień, dlatego harmonogram może ulec zmianie w zależności od sytuacji. O wszelkich zmianach w harmonogramie można dowiedzieć się na stronie gov.pl/szczepimysie.

Masz więcej niż 49? Zarejestruj się na szczepienie

Wciąż trwa rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 49. roku życia. Szczepionka to szansa dla nas wszystkich na pokonanie pandemii, ale też najlepsza ochrona w przypadku zakażenia. Preparat daje gwarancję, że nie dotkną nas groźne powikłania chorobowe. Tymczasem to właśnie seniorzy są w grupie osób narażonych na największe ryzyko ciężkiego zachorowania. Dlatego – chrońmy siebie.

 

Spoty wideo do pobrania Grafika i animacja do pobrania (dedykowane dla rocznika 1972) - https://we.tl/t-jjwbJRPidL

Spot ogólny - https://we.tl/t-LIT3BKoHVe  

Wyrażamy zgodę na publikację materiałów w telewizji, Internecie.

 

 

 

 

centrum inforamcyjne rządu

KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW

  

Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa( (..)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz