Jelenia Góra,

wtorek, 27 kwietnia 2021

Komunikat dot. testów klinicznych: Rusza rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla roczników 1978 oraz 1979


Od: Adam Fularz <adam na s. wieczorna.pl>
Data: środa, 28 kwietnia 2021
Temat: komunikat dot. testów klinicznych zmiany genomu: Rusza rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla roczników 1978 oraz 1979


Zastrzeżenia prawne redakcji:
- nie ponosi odpowiedzialności za testy kliniczne zmiany genomu ludzkiego drogą wprowadzenia białka szpiczastego s typu spike prowadzone przez historyka i elektryka pod nadzorem ekonomisty. Osoby te nie są podmiotami mającymi uprawnienia czy wiedzę albo doświadczenie wymagane celem prowadzenia testów klinicznych zmiany genomu ludzkiego - komórkowego rna. Testy zakończą się za 2 lata.
- jako że komórka jajowa jest łudząco podobna do białka szpiczastego typu S jakie jest wszczepiane do komórkowego rna, wg doniesień prasowych grozi to sytuacją że limfocyty wydalą i usuną zagnieżdżane jajo w przypadku ciąży. 
- wczoraj doniesiono z 2 źródeł jakoby kobiety po zaszczepieniu nie tylko traciły regularność cyklu miesiączki ale nawet te kobiety które wiedziały o ryzyku bezpłodności-mówiące że już mają dwoje dzieci i już nie muszą być płodne- są przerażone
- po szczepionkach w okolicy redakcji zmarł krzepki dziadek oraz sprawna i żywotna babcia - małżeństwo, co wyklucza że doszło do przypadku
- po szczepionce AstraZeneca zmarło nawet dwoje żołnierzy silnych koni w wieku 35 i 37 lat. Do szczepień ochronnych osoby na służbie są zmuszane a jeśli odmawiają to są szykanowane.  

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: cirpress cirpress <cirpress na s. kprm.gov.pl>
Data: środa, 28 kwietnia 2021
Temat: Rusza rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla roczników 1978 oraz 1979
Do: (...)


 

Rusza rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla roczników 1978 oraz 1979

Masz 42 lata lub więcej? Od 28 kwietnia możesz zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19. Kolejne dwa roczniki – 1978 i 1979 – mogą zarejestrować się od północy online na stronie głównej pacjent.gov.pl, a od godz. 6:00 rano poprzez infolinię 989. W prosty sposób możesz dostać swój termin i miejsce szczepienia. Przyjmując szczepionkę, chronisz siebie i swoich najbliższych. Nie zwlekaj, masowe szczepienia to szansa na szybszy sposób powrotu do normalności.

Zarejestruj się na szczepienie bez wychodzenia z domu!

Masz cztery sposoby, dzięki którym możesz zapisać się na szczepienie. Jeżeli jesteś zainteresowany rejestracją:

·       zadzwoń na bezpłatną infolinię 989,

Zarejestrować możesz się osobiście lub może zrobić to za Ciebie ktoś bliski z rodziny. Do zapisu potrzebujesz nr PESEL. W ten sposób zarejestrujesz również swoich rodziców czy dziadków. Wystarczy posiadać nr PESEL bliskiej osoby. Pamiętaj, że numer telefonu kontaktowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, to dostaniesz SMS na swoją komórkę, z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia.

·       wyślij SMS – o treści „SzczepimySie" na numer 880 333 333,

Wysyłając wiadomość SMS, połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie nr PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji – na dobę przed zaplanowanym szczepieniem – otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, infolinia oddzwoni do wszystkich osób, które wyślą SMS w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

·       dokonaj e-rejestracji na stronie głównej pacjent.gov.pl – zalogujesz się Profilem Zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód).

Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej Twojego adresu. W przypadku niedogodnego terminu albo miejsca szczepienia masz możliwość dokonania zmiany. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem system przypomni Ci o szczepieniu.

W przypadku braku Profilu Zaufanego w celu rejestracji szczepienia, skontaktuj się z infolinią NFZ 989 lub bezpośrednio z wybranym punktem szczepień.

·       skontaktuj się z punktem szczepień – najlepiej telefonicznie.

Numery do punktów szczepień znajdziesz m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. Najlepiej więc zapisz się zdalnie.

Harmonogram zaplanowanych kolejnych rejestracji:

·       29 kwietnia – roczniki 1980-1981,

·       30 kwietnia – roczniki 1982-1983,

·       1 maja – roczniki 1984-1985,

·       3 maja – roczniki 1986-1987,

·       4 maja – roczniki 1988-1989,

·       5 maja – roczniki 1990-1991,

·       6 maja – roczniki 1992-1993,

·       7 maja – roczniki 1994-1996,

·       8 maja – roczniki 1997-1999,

·       9 maja – roczniki 2000-2003.

Jeśli nie zgłosiłeś się w dniu, kiedy startowała rejestracja dla Twojej grupy wiekowej – nic straconego! Będziesz mógł to zrobić później, w dowolnym terminie.

Przyspieszona rejestracja dla osób, które wcześniej wypełniły formularz

Od stycznia do marca 2021 r. na stronie gov.pl/szczepimysie dostępny był formularz, przez który można było zgłosić chęć przyjęcia szczepionki.

Osoby w wieku 30-39 lat, które ten formularz uzupełniły, otrzymają możliwość rejestracji już 28 kwietnia. Z kolei 4 maja z tego przywileju będą mogły skorzystać osoby w wieku 18-29 lat.

Rząd zapewnia większą elastyczność w realizacji szczepień, dlatego harmonogram może ulec zmianie w zależności od sytuacji. O wszelkich zmianach w harmonogramie można dowiedzieć się na stronie gov.pl/szczepimysie.

Masz więcej niż 42 lata? Zarejestruj się na szczepienie

Wciąż trwa rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 42. roku życia. Szczepionka to szansa dla nas wszystkich na pokonanie pandemii, ale też najlepsza ochrona w przypadku zakażenia. Preparat daje gwarancję, że nie dotkną nas groźne powikłania chorobowe. Tymczasem to właśnie seniorzy są w grupie osób narażonych na największe ryzyko ciężkiego zachorowania. Dlatego – chrońmy siebie i naszych bliskich.

 

Spoty wideo do pobrania Grafika i animacja do pobrania (dedykowane dla rocznika 1978-1979) - https://we.tl/t-5JehIbQh9K

Spot ogólny - https://we.tl/t-EZ5UnGAiDk

Wyrażamy zgodę na publikację materiałów w telewizji, Internecie.

 

 

 

centrum inforamcyjne rządu

KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW

  

Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa
(...)

      


 

 

 

 

 
--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz