Jelenia Góra,

poniedziałek, 11 stycznia 2021

Szczepionki przeciw COVID-19 – walczymy z fałszywymi informacjami #StopFakeNews

Redakcja czuje się zmuszona uzupełnić poniższy materiał strony rządowej o odnośnik do oskarżenia rządów różnych państw (bez wskazania o jakie rządy chodzi) o rozsiewanie samemu fake- newsów, nieprawdziwych informacji w sprawie zagrożenia powodowanego przez aktualną formę grypy. 

Jako redaktor uważam, iż chcący znać argumenty obuy stron konfliktu winien zapoznać się z argumentami tych, którzy zarzucają rządom różnych państwo- że same te rządy rosiewają fake- news.

Oto link do materiału video strony przeciwnej sporu:


Redakcja zarzuca że szkody kolateralne, szkody uboczne w wyniku lockdown i zmrożenia gospodaki- są większe niż szkody wywoływane przez kryzys koronawirusa. Pada tutaj zarzut rozsiewania fake news przez rządy. 

---------- Forwarded message ---------
From: cirpress cirpress <cirpress na serw. kprm.gov.pl>
Date: Sat, Jan 9, 2021 at 11:05 AM
Subject: Szczepionki przeciw COVID-19 – walczymy z fałszywymi informacjami #StopFakeNews
To: newsroom@pap.pl <newsroom@pap.pl>, teletypistki@pap.pl <teletypistki@pap.pl>


Codziennie docierają do nas zmanipulowane i nieprawdziwe informacje na temat koronawirusa. Chcemy z tym walczyć, dlatego kampania #SzczepimySię, ma na celu również walkę z fake newsami. Zobacz najnowszą animację dotyczącą #StopFakeNews.

 

W szumie informacyjnym czasem ciężko odróżnić prawdę od fałszu, dlatego warto sprawdzać zaufane źródła. Takim źródłem jest strona gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się sprawdzone informacje na temat szczepionki i Narodowego Programu Szczepień. Ważnym źródłem wiedzy jest także bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień, dostępna pod numerem 989. Rzetelnych informacji można szukać również na mediach społecznościowych Kancelarii Premiera – tam znajdziecie najnowszą animację dotyczącą fake newsów.

Animacja #StopFakeNews

 

Link: https://www.youtube.com/watch?v=r_UNTbtsUhs

Link do pobrania: https://mab.to/c4H4Cukt5

 

Wokół szczepionki przeciw COVID-19 powstały mity, które obalamy już teraz!

 

Na stronie gov.pl/szczepimysie znajduje się specjalna zakładka, która dotyczy walki z fake newsami. Jest ona na bieżąco aktualizowana. Jeżeli znalazłeś niepokojące treści w Internecie, które mogą być nieprawdziwymi informacjami, zgłoś je za pomocą prostego formularza dostępnego na stronie. Wystarczy, że prześlesz nam link do miejsca, gdzie pojawiają się nieprawdzie informacje.

 

Najpopularniejszy fake news – szczepionka nie jest bezpieczna

 

Szczepionka jest bezpieczna. Zanim trafi na rynek, musi uzyskać pozwolenie na dopuszczenie do obrotu. W przypadku tej grupy produktów wymagania są niezwykle wyśrubowane. Rygorystyczne wymagania dotyczące badań skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek są większe niż w odniesieniu do innych produktów leczniczych. W przypadku szczepionki na COVID-19 skrócono terminy administracyjne. Ale te ułatwienia nie obniżają obowiązujących wymogów. Więcej informacji na ten i inne tematy znajdziesz w zakładce: Szczepionki przeciwko COVID-19. Walka z fałszywymi informacjami.

 

Kampania informacyjna #SzczepimySię

 

Trwa kampania informacyjna pod hasłem #SzczepimySię, która jest szeroko komunikowana za pomocą wielu środków masowego przekazu. Do skorzystania ze szczepień zachęcamy w telewizji, radiu, Internecie oraz na ulicach miast w całym kraju.

 

Internet i telewizja

 

W telewizji i Internecie dostępny jest materiał wideo promujący akcję #SzczepimySię z udziałem aktorów: Mateusza i Stanisława Banasiuków. Aktorzy już po raz drugi wsparli działania przeciw koronawirusowi. Niebawem w telewizji oraz Internecie pojawi się również spot ambasadorem kampanii #SzczepimySię – Cezarym Pazurą.

 

Radio

 

Od 29 grudnia w przestrzeni radiowej można usłyszeć spoty czytane przez profesjonalnych lektorów, które były inspirowane kampanią telewizyjną z udziałem aktorów – ojca i syna, Stanisława i Mateusza Banasiuków. Na początku stycznia wystartowały również spoty z udziałem Cezarego Pazury. Znany aktor zachęca w nich do szczepień oraz wskazuje, gdzie szukać wiarygodnych źródeł informacji na ich temat.

 

Billboardy i animacje informacyjne

 

Na ulicach miast całego kraju zawisły billboardy. Animacje informacyjne na temat szczepień przeciw COVID-19 są już dostępne w mediach społecznościowych Kancelarii Premiera, a w najbliższych dniach Polacy będą mogli zauważyć je w mediach. W krótkich materiałach wideo możemy usłyszeć głos ambasadora kampanii Cezarego Pazury.

 

Animacje będzie można zobaczyć nie tylko w Internecie, ale także na ekranach LED w wielu miastach – m.in. Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Krakowie.

 

Media społecznościowe

 

W mediach społecznościowych możemy dostrzec wpisy polityków, którzy promującą akcję #SzczepimySię, m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, rzecznika rządu Piotra Müllera czy szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. Do kampanii #SzczepimySię dołączyło również
ok. 50 sportowców, związków i klubów sportowych współpracujących z PKN Orlen oraz Energa SA –  m.in. Piotr Małachowski, Paweł Fajdek, Maria Andrzejczyk. Na swoich profilach w mediach społecznościowych promują rzetelne informacje o szczepieniach, a także zachęcają Polaków
do skorzystania ze szczepionki przeciw COVID-19. Do kampanii przyłączyła się także PGE Ekstraliga oraz wszystkie kluby najlepszej żużlowej ligi świata.

 

Zachęcamy do pobierania i udostępniania grafik oraz animacji. Wyrażamy zgodę na udostępnianie.

 

 

CENTRUM INFORMACYJNE RZĄDU

KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW

  

Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa

       

RODO - Informacja dotycząca przetwarzania danych

osobowych znajduje się w Biuletynie Informacji

Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ta wiadomość jest przeznaczona do wyłącznego użytku jej adresata. Jeśli otrzymali Państwo tę wiadomość przez pomyłkę, prosimy o bezzwłoczne skontaktowanie się z nadawcą oraz jej usunięcie. Jeśli nie są Państwo adresatem tej wiadomości, to jej wykorzystanie, w szczególności poprzez rozpowszechnianie, dystrybucję, powielanie, publikację wiadomości lub zawartych w niej informacji i/lub dokumentów, jest zabronione.

GDPR - Information on the processing of personal data can be found in the Public Information Bulletin of the Chancellery of the Prime Minister of Poland.

Think of the environment. Please do not print this e-mail unless you really have to.

This message is intended for the sole use of its recipient. If you received this message by mistake, please immediately notify the sender and then destroy the message. If you are not the intended recipient, under no circumstances should you use this e-mail in particular by means of disseminating, distributing, copying, publishing the message itself or information / documentation/data contained therein.

 

 

 

 

 

 --


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona GóraBrak komentarzy:

Prześlij komentarz