Jelenia Góra,

czwartek, 9 lipca 2020

List do redakcji: Kluczowe argumenty przed niedzielą - włącz się


Redakcja serwisu otrzymała list:

---------- Forwarded message ---------
From: Piotr Antoniewicz | Akcja Demokracja <kontakt na serw. akcjademokracja.pl>
Date: Thu, Jul 9, 2020 at 7:07 PM
Subject: Kluczowe argumenty przed niedzielą - włącz się
To: <phooli na serw. gmail.com>


Dzisiaj w spektakularny sposób powiedzieliśmy, że kontynuacja dotychczasowej bierności Andrzeja Dudy, to pewna katastrofa klimatyczna. To rosnące ceny żywności i energii, kolejne gwałtowne zjawiska pogodowe. Potrzebujemy Twojego zaangażowania, żeby dotrzeć z tym przekazem do osób podejmujących właśnie teraz decyzję w sprawie głosowania! Dla bardzo wielu wahających się osób to właśnie ochrona klimatu i naszej przyszłości są najważniejszym z ważnych tematów! Udostępnij stronę pokazującą, że kolejne 5 lat bierności Andrzeja Dudy to #katastrofa2030. (..)

Dzień dobry, Adamie,

do głosowania zostały 3 dni, ale w niedzielę rozstrzygnie się nie tylko kolejne 5 lat, ale cała nasza przyszłość. Mamy tylko 10 lat, żeby zapobiec katastrofie klimatycznej, a działać trzeba już teraz! Dzisiaj w spektakularnym działaniu jako ruch, powiedzieliśmy głośno, że z kontynuacją kadencji Andrzeja Dudy uniknięcie katastrofy klimatycznej będzie raczej niemożliwe. To nie było łatwe: zamknięcie głównej arterii w Warszawie, rozwinięcie ogromnego baneru z hasłem: "Duda = węgiel, susza, powódź". Kosztowało nas to również kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ale powiem Ci, było warto! W tym momencie, gdy tak wiele osób podejmuje ostatnie decyzje wyborcze - zwróciliśmy uwagę na jedną z najważniejszych spraw dla bardzo wielu wahających się osób.  


W kampanii Andrzej Duda o katastrofie klimatycznej mówił mało. To dlatego, że boi się tego tematu. Głowa państwa nie ma w nim żadnych osiągnięć. Sondaże pokazują wyraźnie: mieszkanki i mieszkańcy naszego kraju boją się o klimat [1]. W ciągu tych kilkudziesięciu godzin do ciszy wyborczej możemy dotrzeć do wahających się, dla których przyszłość jest ważna. Mamy szansę pokazać wszystkim, a zwłaszcza osobom, których kandydaci odpadli w pierwszej turze, że kontynuacja polityki Andrzeja Dudy to śmiały krok w stronę katastrofy klimatycznej! Stawką jest przyszłość nasza, naszych dzieci i młodych. Dziesięć najbliższych lat będzie kluczowe, a Duda pięć z nich znów może zmarnować!

Adamie, jako ruch zrobiliśmy dzisiaj rzecz ważną i spektakularną. Mówią o niej media. Bez Twojego zaangażowania nie uda nam się wykorzystać całego potencjału, który dała nam ta sytuacja . Wzmocnij siłę przekazu. Wejdź na stronę katastrofa2030.pl i udostępnij ją w mediach społecznościowych. Na stronie krótko i wyraźnie pokazujemy, że z kontynuacją bierności Andrzeja Dudy czeka nas katastrofa klimatyczna - to podsumowanie zaniechań Dudy musi zobaczyć jak najwięcej osób. Większość z nas boi o się o przyszłość planety. Daj argumenty zastanawiającym się jeszcze i poszukującym argumentów przed niedzielą. Wahających się jest kilka procent [2] i właśnie podejmują decyzję! (..)

Podczas kampanii wyborczej jako ruch skupiliśmy się na podsumowaniu kadencji Andrzeja Dudy i przedstawieniu mu za nią oceny. Robiliśmy to wspólnie po to, żeby dać wszystkim osobom głosującym argumenty przed wrzuceniem karty do urny. Zorganizowaliśmy wydarzenie przed Pałacem Prezydenckim i wystawiliśmy świadectwo ukończenia kadencji. Umieściliśmy reklamy w mediach społecznościowych, które mają tysiące odsłon. Zadbaliśmy, aby każdy i każda z nas idących na głosowanie mógł i mogła pójść bezpiecznie - opracowaliśmy i przekazaliśmy instrukcję bezpiecznego głosowania. Wszystko to, bo zależy nam na przyszłości Polski.  

Katastrofa klimatyczna, to najważniejsze wyzwanie, przed którym stanie wybrany prezydent. Jej namacalne skutki to nie tylko rosnące ceny żywności i energii czy coraz częstsze i intensywniejsze susze i gwałtowne zjawiska pogodowe. To zagrożenie dla samego istnienia człowieka na Ziemi. Dołącz do działania i pokaż innym, że na podstawie podsumowania jego fatalnej kadencji Andrzej Duda nie daje żadnych gwarancji, że sobie z tym wyzwaniem poradzi. Udostępnij stronę pokazującą, jak zawiódł w ostatnich pięciu latach i czego można się po nim spodziewać!(..)

Z pozdrowieniami 

Piotr Antoniewicz z zespołu Akcji Demokracji

[1] Polacy boją się o klimat. Nawet jeśli głosują na PiS, sonar.wyborcza.pl, 20.09.2019

[2] 6,9 proc. respondentów nie podjęło jeszcze decyzji na kogo zagłosuje w II turze wyborów prezydenckich, Sondaż IBRiS: Wysoka frekwencja i porażka Andrzeja Dudy w II turze wyborów, RMF24.pl, 5.07.2020

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie, dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

(..)

otrzymano elektronicznie, opr. do publikacji AF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz