Jelenia Góra,

wtorek, 12 maja 2020

List do redakcji: Pomoc dla ludzi, nie dla Volkswagena

Redakcja serwiu otrzymaa email w sprawie kontrowersji wokół rządowej pomocy dla firmy- oszusta.

From: Marta Tycner | WeMove Europe <inf na serw. wemove.eu>
Date: Mon, May 11, 2020 at 6:21 PM
Subject: Pomoc dla ludzi, nie dla Volkswagena
To: Adam Fularz 


Znana ze skandali firma Volkswagen chce wyciągnąć pieniądze od podatników. Podpisz petycję, pod którą zebraliśmy już 275 tys. podpisów, żeby do tego nie dopuścić!
 ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ &zwnj ; ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 
Volkswagen oszukiwał nas zaniżając szkodliwość swoich silników diesla, a teraz chce wyciągnąć pieniądze od podatników! I to mimo że w ubiegłym roku odnotował rekordowy zysk na poziomie 17 miliardów euro. Podpisz petycję, pod którą zebraliśmy już 275 000 podpisów, by w tę środę Parlament Europejski zakręcił Volkswagenowi kurek pieniędzy.

Cześć Adam,

Volkswagen to firma, która oszukała miliony klientów w Europie, sprzedając samochody z silnikami diesla przekraczającymi normy emisji spalin. Teraz ta sama firma chce wyciągnąć od podatników pieniądze, które mogłyby im im pomóc przetrwać kryzys. W dodatku w tym samym czasie odmawia wypłaty dywidend swoim akcjonariuszom! I to pomimo osiągnięcia w 2019 roku rekordowych zysków w wysokości 17 miliardów euro [1].

W środę Parlament Europejski będzie dyskutował nad poprawkami do wielkiego unijnego projektu odbudowy zrujnowanych gospodarek. To szansa dla nas, by zaapelować do parlamentarzystów i parlamentarzystek: niech usuną brudny przemysł z listy sektorów, do których będą pompowane publiczne fundusze.

Już 275 tys. osób podpisało naszą petycję, by w ramach planu odmrażania gospodarki zatroszczyć się o ludzi i planetę, zamiast wspierać wielki przemysł zatruwający środowisko -- i liczba podpisów wciąż rośnie. Petycję dostarczymy do Parlamentu Europejskiego przed środową debatą i poprosimy, aby została ona poddana dyskusji. Parlament musi wziąć pod uwagę nasze postulaty. Niektórzy europosłowie już się na to zgodzili!


Badania pokazują związek pomiędzy pojawieniem się nowego wirusa, a krytycznym stanem w jakim znajduje się środowisko naturalne [2]. Chcemy zielonych miejsc pracy, ale chcemy również żyć nie musząc się obawiać epidemicznych i pogodowych katastrof - które stają się coraz częstsze ze względu na zanieczyszczenia i kryzys klimatyczny.

Kryzys spowodowany koronawirusem to katastrofa. Ale już plan wychodzenia z zapaści jest także szansą na wyjście z szeregu innych kryzysów za jednym zamachem: kryzysu zdrowia, gospodarki oraz klimatu!

Ten plan będzie miał wpływ na nas wszystkich w nadchodzących latach, więc jego treść naprawdę ma znaczenie. Zatruwające środowisko korporacje mają mnóstwo pieniędzy i stoi za nimi potężne lobby - ale to nas jest więcej. Jeśli połączymy siły i powiemy decydentom, czego chcemy, możemy dokonać zmiany. Działanie właśnie w tej chwili jest absolutnie konieczne, ponieważ plan wyjścia z kryzysu jest dyskutowany i finalizowany dokładnie teraz.


Nadszedł czas by stawić czoła wyzwaniom naszej epoki. Razem damy radę.

Dziękujemy,
Marta (Warszawa), Virginia (Madryt), Alexandre (Marsylia) i cały zespół WeMove Europe

P.S. Jeżeli uda nam się doprowadzić do zmian w planie wychodzenia z kryzysu, będzie to miało olbrzymie znaczenie dla naszego codziennego życia. To dlatego nie wahamy się przed tworzeniem odważnych wizji i łączymy siły z innymi organizacjami, by mieć jak największy wpływ na unijne ustalenia. Zrobiliśmy to już wcześniej i odnieśliśmy zwycięstwo. Następny tydzień do pierwszy przystanek na drodze do nowej gospodarki - dla ludzi i planety. (..)

 

Przypisy:
[1] https://industrie.de/arbeitswelt/volkswagen-hat-seinen-gewinn-deutlich-gesteigert/
[2] https://www.theguardian.com/environment/2020/mar/18/tip-of-the-iceberg-is-our-destruction-of-nature-responsible-for-covid-19-aoe
https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/coronavirus-outbreak-part-climate-change-emergency-200325135058077.html

WeMove Europe WeMove Europe to niezależna, oparta na wartościach organizacja, która chce zmieniać Europę wspólnymi siłami ludzi całego kontynentu. Działamy w imieniu naszej społeczności, przyszłych pokoleń i planety(...)

Działania WeMove finansowane są dzięki drobnym wpłatom z całej Europy. Z Twoim wsparciem możemy działać szybciej i bardziej skutecznie. Dorzucisz się?

Śledź na Twitterze | Polub na Facebooku | Subskrybuj na Youtube

WeMove Europe SCE mbH | Planufer 91 Berlin | www.wemove.eu | Polityka prywatności


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz